Szukaj

Domeny. Na jak długo?

Na jak długo mogę zarejestrować domenę?
Domeny polskie i globalne można rejestrować na okres 1-10 lat, domeny europejskie .eu tylko na okres 1 roku. Informacje na temat okresu rejestracji dla pozostałych domen są dostępne u odpowiednich rejestratorów.
Co oznacza rejestracja domeny na rok lub kilka?
To znaczy, że możesz z niej korzystać przez określony czas. Nie jesteś właścicielem domeny, ale tylko jej abonentem. Podobnie jak dzierżawca terenu. Z tym, że po określonym czasie tylko ty masz prawo do wykupienia abonamentu na wybrany okres. Prawo to zwykle wygasa z dniem rocznicy rejestracji. Często jeszcze przez 14 dni domena jest zablokowana i możliwa do przedłużenia tylko dla Ciebie jako jej abonenta. Później jednak zostaje uwalniana. Znaczy to, że każdy kto chce może ją zarejestrować.
Na przykład:
Zarejestrowałeś domenę lflshlshakok.pl 15 maja 2013 roku na okres roku. Około miesiąca przed rocznicą (15 kwietnia 2014) otrzymasz pro formę z kwotą za przedłużenie jej o kolejny rok. Jak opłacisz to domena jest aktywna do 15 maja 2015 roku. Jak nie 15 maja 2014 wszelkie usługi z nią zawiązane zostaną zablokowane. To znaczy, że nie będzie się wyświetlała strona po adresem lflshlshakok.pl, nie będzie też docierała poczta na konto adres@lflshlshakok.pl. Możesz jednak ją przedłużyć jeszcze przez około 14 dni od blokady (~29 maja 2014). Po tym czasie jest uwalniana.

Pamiętaj!
Masz pytania?            Chcesz wiedzieć więcej?                  Coś jest niezrozumiałe?
Pytaj a odpowiem!
Tu możesz się ze mną skontaktowąć
www.krainanetu.pl