Szukaj

Dlaczego mój mail nie dotarł do odbiorcy czyli tajemnice “mail delivery”

Zdarza się, że mail, którego wysłaliśmy nie dotarł do adresata. W takiej sytuacji powinniśmy otrzymać zwrotkę z informacją na ten temat. Zwykle jest on od Mail Delivery System. Niestety informacje te są w języku angielskim i to technicznym, co utrudnia odkrycie przyczyn. Oto najczęstsze z nich oraz propozycje rozwiązań. Należy pamiętać, że informacja dotyczy konta odbiorcy.

1. “Mailbox /maildir over quota” – Konto (naszego odbiorcy) pełne – należy skasować zbędne maile lub zwiększyć pojemność konta. Oczywiście nie naszego. Zabiegu takiego musi dokonać nasz odbiorca.
2. “Quota exeeded” – konto pełne – Należy skasować zbędne maile na wymienionym koncie lub zwiększyć jego pojemność.
3. “User unknown in local recipient table” – Nie ma takiego użytkownika na serwerze odbiorcy – dowiedzieć się o właściwy adres.
4. “Temporary problem. Please try again later.” – Chwilowy problem z serwerem odbiorcy – należy spróbować ponownie za jakiś czas.
5. “Recipient address rejected: Tymczasowe wstrzymanie dostarczenia poczty.” – Chwilowy problem z serwerem odbiorcy – należy spróbować ponownie za jakiś czas.
6. “Sorry, no mailbox here by that name / skrzynka pocztowa odbiorcy nie istnieje” – Nie ma takiego konta – dowiedzieć się o właściwy adres.
7. “Greylisting in action, please come back later” – odbiorca jest na szarej liście (tymczasowa blokada antyspamowa) – należy spróbować ponownie. Warto też poinformować odbiorce w inny sposób o zaistniałym problemie. Administrator jego poczty może usunąć odbiorcę z list spamowych.
8. “Client host [tu podany jest numer IP, którego dotyczy problem] blocked using…” – host o podanym numerze IP jest blokowany przez filtry spamowe. Należy zgłosić to swojemu operatorowi. Zwykle maile wychodzące nie są filtrowane. Stąd nie znając swojego IP ani IP serwer pocztowego można na 90% stwierdzić, że filtry blokują nadawcę a nie odbiorcę.

W kolejnym artykule podam jak można sprawdzić swoje IP lub do kogo należy dane IP.

Pamiętaj!
Masz pytania?            Chcesz wiedzieć więcej?                  Coś jest niezrozumiałe?
Pytaj a odpowiem!
Tu możesz się ze mną skontaktowąć
www.krainanetu.pl